Od poniedziałku Uczniowski Klub Sportowy Dęby Osielsko rozpoczął treningi pływackie. A jeszcze nie tak dawno część zawodników przebywała na zgrupowaniu pływackim, którego celem było wprowadzenie i przygotowanie do sezonu 2016/2017
Program przygotowany na 7 dni był bardzo rozbudowany. Zajęcia obejmowały treningi na basenie i hali sportowej. Zawodnicy mieli do dyspozycji pływalnię 25 metrową z obszerną częścią rekreacyjną oraz całą halę sportową. Sprzyjało to prowadzeniu zajęć  z uwzględnieniem indywidualizacji.
Zgodnie z wcześniej ustalonym planem zawodnicy pracowali głównie nad techniką pływania. Pomagały w tym nagrania z kamery podwodnej. Był też czas na wspólne zabawy w wodzie i  integrację zespołu. Dzieci na części rekreacyjnej świetnie bawiły się na sztucznej rzece i zjeżdżalniach, pobijając kolejne rekordy w szybkości zjazdu. Zajęcia na lądzie ukierunkowane były na podniesienie ogólnej sprawności ruchowej.
Program obozu zawierał także liczne atrakcje turystyczne. Zawodnicy mieli okazję uczestniczyć w podchodach organizowanych przez muzeum Solca Kujawskiego, których celem było poznawanie historii miasta. Kolejną atrakcją było zwiedzanie muzeum straży pożarnej, gdzie uczestnicy obozu mogli zaznajomić się z trudami pracy strażaków oraz zobaczyć z bliska sprzęt potrzebny do ich pracy. Nie obyło się bez przymierzania hełmów, zdjęć w wozach strażackich oraz ciekawych pytań ☺ Wyczekiwanym przez wszystkich wydarzeniem była wycieczka do Juraparku. Poza zwiedzaniem i poznawaniem prehistorycznych zwierząt dzieci spędzały wolny czas na karuzelach i wspinaczkach, zabawom nie było końca. Okazją do integracji było zaplanowane ognisko. Ostatnią przygotowaną wycieczką był wyjazd do toruńskiego Młyna Wiedzy. Dzieci miały okazję zagłębić się w świat nauki oraz poznać nowości technologiczne z zakresu różnych dziedzin. W ramach organizowanych warsztatów detektywistycznych zawodnicy próbowali wspólnymi siłami rozwikłać zagadkę porwania jednego z naukowców pracujących w Młynie Wiedzy.
Czas wolny między planowanymi zajęciami dzieci spędzały na znajdującej się w ośrodku kręgielni oraz wieczornych grach i zabawach z trenerem.
Postawione cele obozu zostały osiągnięte. Mamy nadzieje, że praca treningowa wykonana podczas zgrupowania zaowocuje w postaci sukcesów osiąganych w sezonie 2016/2017. Dziękujemy Gminie Osielsko za wsparcie tego przedsięwzięcia.
Wszystkich chętnych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z pływaniem zapraszamy na spotkanie kwalifikacyjne, które odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 10 na basenie w Osielsku.  Dziecko powinno być wyposażone w klapki, strój kąpielowy, okularki i czepek.
Zapraszamy.

Autor: UKS Dęby Osielsko