20-21 maja na basenie “Bryza” w Bydgoszczy odbyły się “Ogólnopolskie Drużynowe Zawody dzieci 10 i 11-letnich” oraz “Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego w pływaniu dzieci 10 i 11-letnich”, które są imprezami sportowymi rangi centralnej

Nasz klub reprezentowała piątka zawodników: Justyna Rydelek, Wiktoria Studzińska, Kamil Szymański , Bartosz Januszewski, Igor Migdalski, którzy poprawiając swoje rekordy życiowe walczyli o jak najwyższe miejsce “Dębów Osielsko” w generalnej klasyfikacji klubowej. Najwyższe miejsca w startach indywidualnych zajął Kamil Szymański, który 50 metrów stylem motylkowym ukończył na pierwszym miejscu, a 100 metrów stylem grzbietowym na drugim, zdobywając kolejno tytuły mistrza i wicemistrza województwa kujawsko-pomorskiego w tych konkurencjach. To ogromny sukces tego zawodnika.

Gdy starsi zawodnicy walczyli w Bydgoszczy nasi młodsi reprezentanci pojechali na zawody Grand Prix do Brodnicy. Nina Andryszak zdobyła srebrny medal w stylu grzbietowym i 5 miejsce w stylu dowolnym. Bardzo dobrze wypadł także Hubert Hałas-Agatowski. W swoich startach na 25 metrów stylem klasycznym i dowolnym dwukrotnie poprawił rekordy życiowe zajmując miejsca tuż za podium.

Sukcesem również był start naszych reprezentantów  w „Bałtyckich Nadziejach Olimpijskich” w Gdańsku. O medale walczyło 648 zawodników  z 28 klubów.  Przy bardzo silnej konkurencji Kamil Szymański i Igor Migdalski zdobyli brązowy medal w stylu motylkowym, a Wiktoria Studzińska zajęła 4 miejsce w stylu klasycznym.

To był kolejny pracowity i bogaty w sukcesy miesiąc. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

autor: UKS Dęby Osielsko