W ubiegły piątek i sobotę miały miejsce Eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w baseballu, które odbywały się w Miejskiej Górce.

Drużyna kadetów wzmocniona zawodniczkami i zawodnikami z Comets Mazowsze wywiozła awans na finały w postaci 2. miejsca w eliminacjach “Strefy B”.

 

W półfinałach przyszło nam się zmierzyć z :

TSB Demony Miejska Górka, Wilki Witnica i Stal Kutno.

Z “Demonami” po wyrównanej pierwszej zmianie gdzie figurował wynik 1:2 dla gospodarzy, “Dęby” wzięły się do roboty w ataku i dzięki bardzo dobrej postawie Szymona Karczewskiego na górce miotacza, zakończyliśmy mecz w 5. zmianie wynikiem 25:6.

Następnego dnia rozgrywaliśmy nasze drugie spotkanie wcześnie rano bo aż o 8:30. Pomimo sennego startu i zdobyciu tylko jednego obiegu w 1. rundzie, ponownie pewna gra Szymona i 4 zmiany ze stratą tylko 2 obiegów po błędach obrony, oraz wykorzystywanie pomyłek “Wilków” i pewne odbicia zapewniły drugie zwycięstwo w turnieju 21:2 co przełożyło się na awans do finałów “OOM“.

Ostatnie i trzecie spotkanie zagraliśmy z kutnowską “Stalą“, która również wygrała swoje poprzednie dwa mecze. Niestety przeciwnik okazał się lepszy od nas, dużo odbić i pewna gra w obronie miotaczy z Kutna, zagwarantowała im komplet zwycięstw w eliminacjach. Końcowy wynik 24:5.

Końcowa klasyfikacja:

  1. Stal Kutno
  2. UKS Dęby Osielsko
  3. TSB Demony Miejska Górka
  4. Wilki Witnica 

Na finałach OOM, które odbywają się w Rybniku i Żorach od 5 do 9 lipca przyjdzie nam zagrać przeciwko – Yankees Działdowo, Centaurom Warszawa, Silesii Rybnik, Gepardom Żory i Stali Kutno.

Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem “Dębów” był Szymon Karczewski zwycięski miotacz obu wygranych spotkań przez “Dęby”.

Skład UKS Dęby Osielsko:

Buczkowska Agata, Faryńska Julia, Faryński Kacper, Jankowska Klaudia, Michałkiewicz Milena, Zaporowicz Marcin ( wszyscy Comets Mazowsze )

Falkowski Mateusz, Kalka Michalina, Karczewski Szymon, Kieraj Julia, Wójtowicz Filip

Trenerzy: Kacper Tyborowski, Jakub Pochwała, Paweł Zagórski