Kolejny pojedynek na remis.

Dęby po raz kolejny podzieliły się zwycięstwami. Tym razem rywalem Dębów były warszawskie Centaury- wicemistrz Polski

Już w inauguracyjnej rundzie Dęby zdobyły aż 6 obiegów, w tym 3 po home runie Pawła Zagórskiego. Centaury odrabiały straty, przewaga Dębów stopniała do 1 punktu, ale w VII partii osielszczanie dołożyli kolejne 4 obiegi, na co gospodarze nie znaleźli już odpowiedzi. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Dębów 11:6, osielszczanie wybili aż 13 hitów (Centaury 7). “Ojcem” zwycięstwa był Paweł Zagórski, który wybił 2 hity (w tym home runa) i miał aż 6 asyst punktowych! Daniel Catalan wybił 4 hity, Adan Cabrales ( w 7 zmianie zamienił go na górce miotacza Daniel Catalan) wystrajkował 12 pałkarzy. Warto odnotować powrót do ligowego składu Pawła Jasiakiewicza.

Drugi mecz był bardzo wyrównany, na tablicy wyników często gościły kolejne remisy. W połowie spotkania gospodarze zaczęli uzyskiwać lekką przewagę i po 5 rundach prowadzili 7:5. VI partia okazała się decydująca, Centaury zdobyły w niej aż 5 obiegów i wygrały mecz 12:5, choć na pałce ta przewaga nie była tak widoczna (hity 9-8 dla zwycięskiej ekipy). Paweł Sztejka wybił w tym meczu 3 hity i narzucał przez ponad 5 rund.

Mecze odbyły się w Konstancinie-Jeziornej, gdzie od tego sezonu Centaury rozgrywają swoje domowe mecze na boisku Warszawskiej Szkoły Amerykańskiej.

 

W najbliższą niedzielę Dęby czeka kolejny ekstraligowy wyjazd, tym razem do Kutna przeciwko Stali.