10 marca 2017 roku młodzicy Dębów Osielsko rozpoczęli swój udział, w pierwszym turnieju pod wodzą nowych trenerów w składzie:

Kalka Michalina, Kieraj Julia, Kobierowski Mikołaj, Kozłowska Marika, Puszkarek Dawid, Schwerkolt Hubert, Streich Blanka, Szwed Wiktoria, Świtała Jakub, Tomaszek Magdalena, Tomaszek Marcin, Tomys Martyna, Wójtowicz Filip i trenerzy: Radosław Zajda i Jakub Pochwała.

Nasza drużyna była jedną z najmłodszych występujących na turnieju, w grupie trafiliśmy na:

-Wild Wolves Kijów (Ukraina) 

-Kadra Warmii i Mazur

-Abator Kiszyniów (Mołdawia)

Pierwszy mecz nie poszedł po naszej myśli, niestety przegraliśmy z drużyna z Kijowa aż 0:12

Po 3 godzinnej przerwie zagraliśmy z Kadrą WiM, gra na pałce była trochę lepsza niż w poprzednim spotkaniu, lecz obrona pozostawała dużo do życzenia,mimo to zawodnicy grali lepiej niż w poprzednim meczu.

Następnie nadszedł czas na ostatnie grupowe spotkanie z drużyną z Mołdawii, które również przegraliśmy przez kilka drobnych błędów w grze obronnej, natomiast pałkowanie ponownie było coraz lepsze ostatecznie wynik końcowy to 4:9 dla Abatora.

Fazę grupową skończyliśmy na 4 miejscu i następnego dnia rozegraliśmy mecz z drużyną Radziwiliszki z Litwy. Spotkanie było dość wyrównane, ale skończyło się wynikiem 6:11

Ostatni mecz fazy play-off graliśmy ponownie z drużyną z Kiszyniowa, który przegraliśmy wysoko 0:11.

Następnego dnia na mecz o XV miejsce pojechaliśmy w okrojonym składzie, kilku kluczowych zawodników z powodów zdrowotnych nie mogło uczestniczyć w meczu. Gra rozpoczęła się bardzo dobrze pierwsza zmiana “na 0” w obronie, w ataku 4 punkty i prowadziliśmy 4:0 po pierwszej zmianie. W drugiej jeden błąd w obronie przesądził o stracie 4 punktów, my w ataku zdobyliśmy tylko 1. W trzeciej ostatniej turze drużyna przeciwna zdobyła 3 punkty, my natomiast nie zdobyliśmy żadnego punktu ponieważ… skończył się czas na dogranie 3 rundy odbijania, pomimo dwóch zajętych baz i 0 outów nie mogliśmy dokończyć gry w ataku, przez decyzję sędziów. Mimo to był to najlepszy mecz naszych podopiecznych, dla Nas tak naprawdę to oni wygrali ten mecz.

Najlepszym zawodnikiem Dębów, a dokładniej zawodniczką, została wybrana Wiktoria Szwed

Ostatecznie Dęby Osielsko skończyły turniej na XVI miejscu ( na 18 drużyn ). Dla Radosława Zajdy i Jakuba Pochwała był to całkowity debiut trenerski, ponieważ główny szkoleniowiec młodzików Łukasz Snopek nie mógł jechać na turniej z powodów zdrowotnych.

Dla całej drużyny był to wyjazd składający się głównie z nowych zawodników, więc pierwsze lody zostały przełamane zarówno dla zawodników jak i trenerów. Zdobyliśmy cenne doświadczenie które przyda się w nadchodzących turniejach na sezon 2017.

DSC_0041

Hubert na rozgrzewce miotacza.

DSC_0046

Trener Zajda w zamyśleniu nad taktyką na mecz.

DSC_0047

Rodzice również przyjechali kibicować.

DSC_0040

Marcin Tomaszek na “górce miotacza”

DSC_0043

Trener Radek podpowiada Filipowi.