W dzisiejszych spotkaniach, których stawką było przedłużenie nadziei na grę w play-off, Dęby wygrały z Barons Wrocław 2:1 i 5:1. Zwycięstwa zespołu z Osielska były w pełni zasłużone

 

Bardzo dobrze zagrali miotacze Szymon Szymański i Bartosz Matuszewski (obaj rozegrali po całym meczu). Matuszewski był również w pierwszym meczu autorem hita z podwójną asystą, dzięki któremu Dęby zdobyły dwa zwycięskie punkty. Gospodarze zagrali dobrze na pałce, w obu spotkaniach odbijając więcej hitów od rywali. W obronie podopieczni trenera Pawła Winiarskiego nie popełnili żadnego błędu! Fantastyczne, widowiskowe akcje obronne w pełnym biegu rozgrywał m.in. Paweł Jasiakiewicz, jego koledzy również byli bardzo skuteczni. W drugim spotkaniu powstrzymany został amerykański miotacz (od tego sezonu posiadający już polskie obywatelstwo) Raymond Wojtala, który po utracie piątego obiegu został wycofany z górki miotacza. Wyszkolony w ojczyźnie baseballu, jeden z najlepszych miotaczy polskiej ligi, „napsuł dużo krwi” Dębom w ubiegłych dwóch sezonach, zwłaszcza w meczach fazy play-off. Tym razem zszedł z pola pokonany.

 

Wyniki Ekstraligi

Sobota (awansem z X kolejki):

(Osielsko) Piraci Władysławowo – Barons Wrocław 0:17 (5) i 7:10

Niedziela (VI kolejka):

(Osielsko) Dęby Osielsko – Barons Wrocław 2:1 i 5:1

(Kutno) Piraci Władysławowo – Stal BiS Kutno 0:25 (5) i 0:20 (5)

(Rybnik) Silesia Rybnik – Centaury Warszawa 4:8 i 7:8

 

Tabela Ekstraligi

1. Centaury   10-2

2. Stal           9-3

3. Silesia       8-4

4. Barons      7-7

5. Piraci        2-10

6. Dęby         2-10

Dzięki dzisiejszym zwycięstwom nad Barons, zespół Dębów zachował szanse na wyprzedzenie wrocławian w końcowej tabeli rundy zasadniczej i awans do fazy play-off – będzie to jednak trudne zadanie.

 

W najbliższy, świąteczny czwartek w Osielsku Dęby grać będą z Centaurami Warszawa o awans do finałów Pucharu Polski. Zgodnie z regulaminem będzie to tylko jeden mecz, rozegrany w pełnym 9-rundowym wymiarze. Zwycięzca awansuje do turnieju finałowego we wrześniu w Kutnie.

I runda Pucharu Polski:

Dęby – Centaury, czwartek 26 maja godz. 12.00, stadion im. Polskiej Narodowej Fundacji Młodych Baseballistów w Osielsku